نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: رحمت وشفقت پیامبر (ص) نسبت به مسلمانان

1. Top | #1
    admin2

Post رحمت وشفقت پیامبر (ص) نسبت به مسلمانان

کتابهای عظیم برای سخن ازسیرت ورحمت ومهرورزی پیامبرصلی الله علیه وسلم نسبت به مومنان کفایت نمی کنند ؛؛؛؛ زیرا این به معنای سخن گفتن ازتمام بخشها وجوانب زندگی آنحضرت صلی الله علیه وسلم است . این یک امری دشوار است که ما آن را در یک باب خلاصه کنیم ؛؛ ؛؛ ؛؛ ؛؛ بلکه ما به سالها وعمرهای طولانی نیازداریم تا به جلوه های ازسیرت ورحمت ومهرورزی رسول اکرم صلی الله علیه وسلم پی ببریم واکتفا میکنیم به گفته الله تعالی که درقرآن کریم بیان نموده وتاروز قیامت هربارکه مسلمانان آن را تلاوت میکنند به یاد پیامبرصلی الله علیه وسلم می آید وپیامبر صلی الله علیه وسلم رابه یاد می آورند .... خداوند می فرمایند: ({ لقدجاءکم رسول من انفسکم عزیز علیه ما عنتم حریص علیکم بالمومنین رءوف رحیم )}: توبه : 128)} یقینا پیامبری ازمیان خودتان به سویتان آمد که رنجهای شما بر او دشوار وگران است وبرهدایت شما سخت اصرار دارد ونسبت به مومنان رءوف ومهربان است .>> به این گواهی پروردگار بنگر که برای اثبات رحمت وعطوفت پیامبرصلی الله علیه وسلم جملات وعبارات متعددی را ذکر نموده واگریک جمته را ذکر می نمود نیز کافی بود ومعنای آن دراذهان ماروشن می گردید ولی به خاطرترسیخ وتاکید این معنی آن را باعبارات متعدد مورد تاکید قرار می دهد .... این رحمت ومهرورزی به منتهای خود رسیده است تاجایی که خداوند تصریح نموده است که پیامبر صلی الله علیه وسلم از خود مومنان به آنان نزدیکتر است. الله تعالی می فرمایند)} النبی اولی بالمومنین من انفسهم )} احزاب : 6 )} پیامبر صلی الله علیه وسلم نسبت به مومنان از خود آنها نزدیک تراست ورسول خدا صلی الله علیه وسلم باصراحت تمام این معنی را مورد تاکید قرار می دهد ومی فرمایند : ( ما من مومن الا وانا اولی به فی الدنیا والآخره اقرءو ان شءتم ({ النبی اولی بالمومنین من انفسهم )} فایما مومن مات وترک مالا فلیرثه عصبته من کانو ومن ترک دینا او ضیاعا فلیاتینی فانا مولاه )} بخاری (2399) ؛ مسند احمد (8399)؛ وسنن بیهقی 13142) << من نسبت به هرمومنی دردنیا وآخرت اولویت بیشتری دارم اگر می خواهید برای تایید این گفته این آیت را تلاوت نمایید ({ النبی اولی بالمومنین من انفسهم }) یعنی پیامبرصلی الله علیه وسلم نسبت به مومنان ازخود آنها نزدیک تر است پس هر مومنی فوت نمود وماتی ازخود بجا گذاشت آن مال به ورثه اوتعلق می گیرد هرکس که باشند واگر قرض یافرزندانی ازخود بجای گذاشت پس نزد من بیایند زیرا من مسءول آنها هستم >>. بنابراین رحمت وشفقت پیامبر صلی الله علیه وسلم بسیار وسیع وقابل ملاحظه است ؛ چنانکه به صراحت اعلام می دارد که هرمسلمانی فوت کرد ومالی را بجاگذاشت آن مال به وارثانش تعلق می گیرد اما اگرکسی فوت کرد ومدیون بود یااهل وعیالی داشت آن حضرت صلی الله علیه وسلم متحمل ادای دیون ومتکفل تربیت فرزندانش خواهد بود ! چنین رحمت ومهرورزی ای درجهان سابقه ندارد . اوخواهان رسیدن به خیری ازطرف مومنان نیست بلکه فقط می خواهد مشکلات وزحمات آنان را تقبل نماید چه کسی حاضراست چنین زحمتی را قبول نماید . رسول خدا صلی الله علیه وسلم تمام زندگی ا ش را برای برطرف ساختن نیازهای امت وتوجه واهتمام به دیگران وقف ساخته بود درحالی که بسیاری ازآنان بااو به مخالفت پرداخته ورویاروری او قرار گرفتند اما وی براین منهج زیبا واشتیاق وافر خویش برای پاسداری وحمایت آنان پایدار ماند
    >> \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ///////////////////////////////////// <<
    >> ا ین بیان مختصری ازرحمت وشفقت پیامبرصلی الله علیه وسلم نسبت به مومنان بود <<
    >> //////////////////////////////////////// \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ <<
    ویرایش توسط admin2 : 11-06-2016 در ساعت 10:22 AM